Kontrol ve Denetim

Sektörel Çözümlerimiz

Güneş Enerji Çiftlikleri

İHA’larımız, geleneksel yöntemlerden 50 kat daha hızlı veri toplayarak tehlikeli çalışma saatlerinden tasarruf etmenizi ve veri güvenliğinin arttırılmasıyla güneş enerji çiftliklerinizin denetimleri için hayati bir önem taşımaktadır.

Bu kapsamda Drone Hizmetleri olarak geleneksel yöntemlerin aksine zamandan tasarruf ederek termal görüntüleme teknolojisi ile gözle görülmesi mümkün olmayan sorunları tespit etmekteyiz. Güneş Enerji Çiftliğinizde enerji ve arıza kaynaklı hasarları minimuma indirerek, problemleriniz büyümeden müdahale şansı sağlıyoruz.

Rüzgar Türbinleri

Drone Hizmetleri olarak rüzgar türbinlerini geleneksel insanlı denetim tekniklerinden 5 kata kadar daha hızlı denetleyebilir ve hasarlarınızı tespit edebiliriz. Çok tehlikeli ve maliyetli olduğu düşünülen alanlara dakikalar içerisinde ulaşabiliyor ve problemlerinizi tespit edebiliyoruz. Pervane kanatları, motor muhafazası, kule ve göbek kısımlarını yüksekte çalışmaya ihtiyaç duymadan kontrol edebilir ve denetimlerini sağlayabiliriz.

Enerji Hattı Denetimleri

Drone Hizmetleri, elektrik hatlarını geleneksel tekniklere aksine düşük maliyetli ve verimli bir şekilde inceleyebilir. Tesis denetimleri, sahadaki riski önemli ölçüde arttıran ‘yüksekte çalışma’ gerekliliği olmadan da gerçekleştirilebilir.
İHA’larımız, yüksek gerilim altyapısının yakınında çalışmaya elverişli olarak tasarlanmış olup; zor veya imkansız olduğu düşünülen alanları denetleyebilmektedir. Uzman pilotlarımız ve son teknoloji İHA’larımız ile enerji hattı denetimlerinizi daha hızlı ve güvenli kontroller ile gerçekleştirebiliriz.

Scroll to Top