Danışmanlık

Danışmanlık

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ve Tarım ve Orman Bakanlığı mevzuatları çerçevesinde İHA sistemlerine ait tescil belgesi, özel uçuş izin belgesi, tarım aracı ruhsatı ve diğer belgelendirme süreçlerinde sizlere yakın danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Sektörel Çözümlerimiz

Tarım Aracı Ruhsatı

Satın aldığınız, üreticisi olduğunuz ya da ithal olarak getirdiğiniz tarım sektöründe ilaçlama uygulaması için kullanacağınız İHA’nızın Tarım ve Orman Bakanlığı mevzuatları gereği Tarım Aracı Ruhsatı alması gerekmektedir. Bu süreçte hava aracınızın tüm belgelendirme işlemlerini gerçekleştirerek Tarım Aracı Ruhsat Belgesini yasal, doğru ve hızlı şekilde almanızı sağlıyoruz.

Tescil Belgesi ve Özel Uçuş İzin belgesi

Türkiye’nin ilk İHA-2 sınıfı hava aracını ve hali hazırda belgelendirme işlemleri tamamlanmış toplam 29 İHA-2 hava aracından 18 tanesine ait tüm belgelendirme süreçlerini yürütmenin haklı gurunu yaşıyoruz. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından kayıt, tescil ve İHA operasyonlarına ilişkin usul ve esasları belirlemek amacıyla hazırlanmış olan SHT-İHA talimatı gereği İHA-2 sınıfı hava araçlarına Tescil ve Özel Uçuş İzin belgesi alınması gerekmektedir. Bu belgelendirme süreçlerinde sizlere engin tecrübelerimizle danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Sıkça Sorulan Sorular

25 – 150 Kg arasındaki insansız hava araçları sistemlerine denir.

25 kg ve üzeri insansız hava araçları sistemlerinin kuyruk numarası taşıma zorunluluğu bulunmaktadır. Bu sistemlerde kuyruk numarası TC- ile başlar. Burada belirtilen kuyruk numarası tescil işareti anlamına gelmektedir. Bu sınıftaki insansız hava araçları sistemleri gerekli şartları sağladığı takdirde tescil belgesi alır.

25 kg ve üzeri insansız hava araçları sistemlerinin uçuşa elverişlilik şartlarını belirten ve her yıl yenilenmesi gereken belgeye özel uçuş izni belgesi denir.

Scroll to Top